OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

PIKNIK EDUKACYJNY...

 

9 marca  uczestnicy z 7 – 6 HP kończący naukę w szkołach gimnazjalnych wzięli udział w jubileuszowej X edycji Wolskiego Miasteczka Zawodów.
Tegoroczna impreza edukacyjna, odbywająca się pod hasłem „ Wybieram zawód z własnej Woli”,  miała miejsce w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1.
Głównym celem przedsięwzięcia była nie tylko kampania informacyjna wolskich szkół, ale również poznanie świata zawodów, ścieżki edukacyjnej oraz zaznajomienie z lokalnym rynkiem pracy.

 

 

Szkoły biorące udział w „giełdzie” zaprezentowały swój dorobek, a także umożliwiły odwiedzającej młodzieży uczestnictwo w  pokazach  i zajęciach  warsztatowych  przybliżających kształcone umiejętności i kompetencje zawodowe.
Udział  w pikniku edukacyjnym był również znakomitą okazją do zachęcenia młodzieży do realizacji obowiązku nauki w formie uczestnictwa w OHP.  Oferta kształcenia zawodowego bezpośrednio u pracodawców cieszyła się sporym zainteresowaniem.  Gimnazjaliści z wolskiej jednostki 7 – 6 HP zachęcali swoich kolegów do skorzystania z tej możliwości, promowali działalność wychowawczą i edukacyjną hufca oraz dzielili się informacjami dotyczącymi rekrutacji oraz refleksjami na temat ciekawych form organizacji czasu wolnego. 

 

Natomiast stojący przed wyborem miejsca dalszej nauki uczestnicy mogli zapoznać się z propozycjami wybranych szkół, zebrać ich ulotki, porozmawiać z uczęszczającymi do tych placówek uczniami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004