OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

IX TARGI EDUKACJI I PRACY W WYSZOGRODZIE

Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie  - Pani Joanna Misiakowska   - podczas otwarcia IX Targów Edukacji i Pracy
 

9 marca w Zespole Szkół w Wyszogrodzie odbyła się IX edycja Targów pod hasłem „Od edukacji do pracy”. Targi odbyły się z inicjatywy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej -  które współpracuje z Zespołem Szkół  od wielu lat,
a współorganizatorem przedsięwzięcia było także Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku.
Celem wydarzenia było przekazanie młodym ludziom, kończącym edukację na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej, informacji o kierunkach kształcenia i warunkach rekrutacji do szkół wyższych oraz policealnych. W tym roku maturzyści mogli skorzystać także z ofert pracy krótkoterminowej.
Przybyłych gości przywitała dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego
w Wyszogrodzie  - Pani Joanna Misiakowska. Swoją obecnością zaszczycił nas również Starosta Płocki  - Pan Mariusz Bieniek, który w kilku słowach zwrócił się do przybyłej młodzieży i  zachęcił do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu.


 

Starosta Płocki  - Pan Mariusz Bieniek podczas IX Targów Edukacji i Pracy

Na targach pojawiło się wielu przedstawicieli szkół wyższych z Płocka i okolic. Młodzież mogła zapoznać się z ofertami aż 15 szkół wyższych. Nie zabrakło oczywiście instytucji działającej na lokalnym rynku pracy, wśród których znaleźli się przedstawiciel - PUP w Płocku oraz Agencji Pracy Tymczasowej JAGA Temp. Maturzyści mogli także dowiedzieć się jak odbywa się ścieżka rekrutacji do służb mundurowych .
Mazowiecką Wojewódzką Komendę  OHP w Warszawie reprezentowali -  dyrektor CEiPM OHP w Płocku -  Pan Marcin Pieniak,  wraz pracownikami- doradcą zawodowym  - Edytą Białczak, specjalistą ds. rozwoju zawodowego  - Beatą Cybulą oraz pośrednikiem pracy  - Sandrą Soczewką. Pracownicy MCIZ wspierali młodzież indywidualnymi poradami dotyczącymi planowania dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz  wyboru zawodu.

 

 

 

Stoisko CEiPM OHP w Płocku: od lewej Dyrektor Gimnazjum
w Wyszogrodzie  - Pan Grzegorz Klus, Dyrektor Zespołu Szkół  w Wyszogrodzie  - Pani Joanna Misiakowska, Dyrektor CEiPM OHP w Płocku  - Pan Marcin Pieniak, doradca zawodowy MCIZ w Płocku  - Pani Edyta Białczak, Starosta Płocki  - Pan Mariusz Bieniek, Radna Powiatu Płockiego  - Pani Elżbieta Jachimiak

Pośrednik pracy zachęcał młodych ludzi do odwiedzenia MBP w Płocku i zarejestrowania się celem skorzystania z ofert pracy, jakimi w danym momencie dysponuje MBP. Przeprowadził także warsztat w ramach działań sieci EURES poświęcony zagadnieniom związanym z ta tematyką.
Mamy nadzieję, że zorganizowane Targi Edukacji i Pracy pomogą młodym ludziom wytyczyć swoją drogę, która zakończy się sukcesem zarówno na gruncie zawodowym jak i prywatnym.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pośrednik pracy/ asystent EURES  - Sandra Soczewska podczas prelekcji dla młodzieży

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Młodzież zwiedzająca stoiska wystawiennicze podczas IX Targów Edukacji i Pracy

  

 

 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004