OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

SIŁA DZIAŁANIA

 

9 marca w wyszkowskim hufcu 7 – 8  odbyło się spotkanie młodzieży z psychologiem na temat: „Rola motywacji w realizacji podejmowanych działań”.
Na wstępie Urszula Zadworna - psycholog,  zaprosiła do obejrzenia filmu inspirującego, krótkometrażowego  pt: „Cyrk motyli”. Nie komentowała jego treści, nic nie tłumaczyła.
- Film obejrzeliśmy w zupełnej ciszy. Obraz Nicka Vujicica, człowieka bez rąk i nóg, jest przejmujący, robi wrażenie – opowiadali uczestnicy.
Po emisji obrazu psycholog przybliżyła postać Nicka, przeanalizowała jego ograniczenia, trudności fizyczne w walce o normalne życie, w pełnym tego słowa znaczeniu. Uwypukliła jego determinację, siłę woli, upadki, z których wciąż się podnosił. Pokazała, jak trzeba   o siebie walczyć, nie poddawać się, by osiągnąć zamierzony cel. Podkreśliła „motorem”  motywacji jest siła naszego działania.


 

Następnie młodzież rozwiązała prosty test. Uczestnicy odpowiedzieli na wiele różnorodnych pytań, dotyczących  swoich zainteresowań  i możliwości, umieścili odpowiedzi w diagramie, i otrzymali  przybliżoną informację, w jakim kierunku powinni dążyć, jakie cechy rozwijać, gdzie mogą osiągnąć sukces. W analizie wyników pomagała prowadząca warsztaty.
- Zajęcia były bardzo ciekawe, a postać niezwykłego człowieka na długo pozostanie w pamięci, jako motywujący wzorzec – opowiadała młodzież.

 

 

 

 

 

 

 

 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004