OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

7-11 POMAGA Z CARITASEM

 

„Aktywni” z płockiej jednostki, dołączyli do ogólnopolskiej, czternastej już edycji, akcji świątecznej zbiórki żywności „TAK Pomagam”, zorganizowanej przez Caritas Polska.
W to ogromne przedsięwzięcie zaangażowani są wolontariusze z całego kraju oraz klienci sieci sklepów, marketów, którzy chętnie dzielą się dokonanymi zakupami i przekazują produkty z długim terminem ważności na rzecz Caritas. Do specjalnie przygotowanych pojemników można było wrzucać artykuły spożywcze takie jak olej, ryż, cukier, konserwy czy czekolady. Wszystko to, co ma długi termin ważności, przetrwa transport i wspomoże uboższe rodziny w ich świątecznych przygotowaniach. Do akcji pomocowej  włączyła się cała społeczność płockiej jednostki.


 

- Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Już sama świadomość, że pomaga się innym daje niesamowitą radość i satysfakcję. To nasza kolejna akcja przy współpracy z Caritas Diecezji Płock. Potrzebujących wokół nas jest sporo i trudno niektórym zrozumieć - szczególnie dzieciom -  dlaczego ich koledzy mają na co dzień wszystko, a dla nich to luksus. Ukrywają swój niedostatek, bo obawiają się, że będą wytykane palcami. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków, że tak chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych i uczą się jak pomagać innym.   Chcemy, aby Wielkanoc była radosna dla wszystkich ….   – opowiadali wychowawcy z płockiej jednostki.

 

 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004