OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

EKO,NATURAL I BIO...

 

12 marca - w ramach programu kulturalno – oświatowego pn.  „Żyj zdrowo i ekologicznie” – w ciechanowskiej jednostce 7 – 5 ŚHP odbyły się warsztaty nt. istoty zdrowego żywienia. Zajęcia poprowadziła Katarzyna Śliwka – trenerka-fizjoterapetka i dietetyka.
Głównym celem programu „Żyj zdrowo i ekologicznie” jest pokazanie wpływu zdrowego odżywiania się na zdrowie człowieka oraz  kształtowanie postaw proekologicznych uczestników.
Podczas pierwszego z cyklu spotkania młodzież zyskała przygotowanie teoretyczne – została wprowadzona do problematyki  zasad komponowania optymalnej  „piramidy żywności”, dowiedziała się także o wielu zagrożeniach chorobami  cywilizacyjnymi związanymi  z prowadzeniem niezdrowego i niehigienicznego trybu życia. W ramach projektu zaplanowane są także zajęcia z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ciechanowie.


 

Młodzi ludzie dowiedzą się jak zbilansować swoją dietę , w jaki sposób dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach.
Jednym z głównych założeń programu jest również zwrócenie uwagi młodzieży na problem coraz powszechniejszy - zjawisko marnowania i wyrzucania  żywności. .
Realizacja programu zakończy się w maju br. Wówczas zostaną zorganizowanie warsztaty kulinarne  podczas których podopieczni ciechanowskiej jednostki zdobędą kulinarne umiejętności praktyczne i samodzielnie przygotują zdrowy i dietetyczny posiłek….

 

 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004