OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

„KATECHEZA W KINIE”

Młodzież z 7 – 11 HP podczas wizyty w kinie…
 

„Kinomaniacy” z 7-11HP w ramach programu kulturalno-oświatowego wzięli udział w projekcie kinowym „Katecheza w Kinie”. Uczestniczyli w projekcji obrazu Stephena Shina pt.  „Na skrzydłach orłów”.


Realizacja tego typu inicjatyw pozwala na kształcenie u młodzieży  umiejętności rozumienia, wykorzystywania i refleksyjnego przetwarzania tekstów kultury wizualnej.
“Katecheza w kinie” to cykl spotkań filmowych, gdzie raz w miesiącu podejmowany jest temat wiary, przedstawionej w kulturze filmowej.
Tym razem młodzież z płockiej jednostki obejrzała dramat biograficzny - prawdziwą historię szkockiego lekkoatlety, dwukrotnego medalisty olimpijskiego, który swoje życie poświęcił Bogu. Skromny Eric Liddell był utalentowanym graczem rugby i świetnym biegaczem. W 1924 roku podczas igrzysk olimpijskich ustanowił nowy rekord świata na 400 m. Jednak zaprzestał  kontynuacji kariery sportowej, wyjechał do Chin jako misjonarz i tam nieprzerwanie niósł pomoc potrzebującym.
 - "Na skrzydłach orłów" to poruszająca historia wspaniałego sportowca, który przyniósł chwałę swej ojczyźnie i Bogu, pozostając przy tym skromnym i dobrym człowiekiem, okazuje się, że wiara może być  inspiracją dla wielu twórców filmowych - komentowali podopieczni 7-11HP.
Po spotkaniu odbyło się krótkie podsumowanie, podczas którego biorący udział w seansie mogli odnieść się do przedstawionego obrazu filmowego.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004