OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

WSPOMNIENIA Z FERII

Młodzież z Mazowsza podczas zwiedzania Muzeum Romantyzmu w Opiniogórze
 

Zakończył się tygodniowy turnus wypoczynku zimowego w której uczestniczyli podopieczni mazowieckich jednostek opiekuńczo - wychowawczych.
Pobyt młodzieży w Jaciążku wypełniony był wieloma atrakcjami – warsztatami, dyskusjami tematycznymi, zajęciami sportowo - rekreacyjnymi, grami i zabawami zespołowymi, ogniskami integracyjnymi oraz wycieczkami.
Młodzież miała możliwość poznania ciekawych szlaków turystycznych. Podziwiała zabytki kultury materialnej -  bajkowy dworek Krasińskich, barwne kamieniczki, kościoły, mury obronne. Młodzi ludzie zwiedzili m.in.: Muzeum Romantyzmu w Opiniogórze, ekspozycję Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, sanktuarium diecezjalne św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży - w Rostkowie, Skansen Zagroda Kurpiowska Kadzidło i zachwycali się urokiem „Wenecji Mazowsza” wraz z najdłuższym, ponoć, rynkiem w Europie.

 

 

Warsztaty artystyczne pn. „Ferie w Jaciążku”

Organizatorzy zaproponowali uczestnikom także wspólny, aktywny udział w zajęciach, które wyzwoliły kreatywność i ciekawość. Celem było budowanie klimatu bezpieczeństwa i akceptacji, a także rozwijanie empatii oraz nauka przyjaznego współdziałania z innymi. Spotkania prowadzone były metodami warsztatowymi, opartymi na metodzie uczenia się przez doświadczenie, co w konsekwencji dawało możliwość bliższego poznania się uczestników i kadry wychowawczej. Młodzież mogła brać udział w różnego rodzaju aktywnościach sportowych – zajęciach na basenie, meczach czy współzawodnictwie w przeciąganiu liny.  Nawet ci, którzy, na co dzień nie przejawiają zbytniego zamiłowania do sportu mogli zaprezentować swoje możliwości i upodobania ruchowe, albo też z zapałem kibicować swoim faworytom. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z instruktorami praktycznej nauki zawodu oraz warsztaty artystyczne.

 

 

 

Młodzież podczas zawodów w przeciąganiu liny

Każdy dzień pobytu kończyła integracyjna zabawa – dyskoteka, a największą radość sprawił młodzieży kulig połączony z ogniskiem.
Codzienne zajęcia - integracyjne, sportowe i rekreacyjne sprzyjały zdobywaniu kompetencji pozwalających na przełamywanie barier i rozwijanie poczucia akceptacji społecznej.
Uczestnicy powrócili do swoich domów pełni nowych wrażeń i przeświadczeni, że zawarte przyjaźnie przetrwają próbę czasu i odległości… O czym na pewno będą przypominać dyplomy i upominki od Organizatorów …

 

 

 

 

 

 

Młodzież podczas zwiedzania Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamiątkowa fotografia uczestników ferii w Jaciążku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabawy na śniegu…

 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004